מתל אביב ועד סינגפור: Fireblocks בחרה בפלטפורמה של  Cisco Meraki

Wireless Office, עם שליטה מאובטחת על 100% מתשתיות התקשורת, כולל מתגים, נקודות גישה, Firewall, מצלמות וסנסורים, באמצעות פלטפורמה אחודה בענן, התומכת גם בצמיחת החברה לאתרים נוספים.
Fireblocks, החברה המובילה בתחום הגנת הסייבר לשוק הקריפטו, המוערכת ע״פ פרסומים בכ-8 מיליארד דולר, צמחה במהירות והזדקקה לפלטפורמה לניהול התקשורת הארגונית, בצורה קלה, מאובטחת שמאפשרת גדילה ובניהול מלא בענן.

על מנת לתת מענה לצורך של  Fireblocks CYBERcom המליצה על תשתית הרשת המבוססת על הפלטפורמה של Cisco Meraki, הכוללת תמיכה מלאה בתצורה של Wireless Office ומתאפיינת בניהול פשוט, מאובטח ומרכזי של מתגים, נקודות גישה (AP), Firewalls, מצלמות וסנסורים (IoT).

במבחן התוצאה CYBERcom הטמיעה רשת Wi-Fi מהירה, מאובטחת, מנוהלת בענן של Cisco Meraki הניתנת לניהול מכל מקום בממשק חכם ונוח, בהתאם לדרישות הלקוח.

יחד עם הצמיחה של Fireblocks וההחלטה להקים אתרים נוספים בעולם התקבלה ההחלטה לפרוס את התשתית של Cisco Meraki באתרים הנוספים, וליהנות מהיכולות ויתרונות הניהול האחוד של המערכת.

יוניקורן בצמיחה: האתגרים

חברת הסייבר קריפטו Fireblocks, מגנה על ארנקים דיגיטליים

ומעניקה מענה מאובטח בעולמות הקריפטו ונכסים דיגיטליים מבוססי טכנולוגיית בלוקצ'יין כמו ביטקוין, NFT ועוד.
‫״אנחנו ה-SWIFT של עולם הקריפטו בתחום הביטחון הטכנולוגי. אנחנו גאים להיות החברה הישראלית המובילה, שנמצאת בחזית העולמית של הפתרונות לאיומים על נכסים דיגיטליים.

מבחינת תחומי המיקוד של החברה זה יכול להיות כל דבר. בכל מקום בו הטכנולוגיה מתקדמת ומספקת חוויות וירטואליות, או יוצרת סביבה תרבותית ועסקית חדשה, אנחנו נמצאים כדי להפוך את החוויה לבטוחה. זה יכול להיות בתחום האומנות, או העברת כסף, טוקנים, ואולי בעתיד הלא רחוק גם חוזים" מספר איציק קריקוב, דירקטור SecOps ו- IT בחברת Fireblocks.
"הצמיחה המואצת, החזרה לעבודה במשרדים, המעבר לבניין חדש ופתיחת סניפים ברחבי העולם, יצרה לנו אתגרים וצורך לתת מענה רשתי ומאובטח ברמה הגבוהה ביותר.
הדרישה שלנו הייתה לרשת מהירה, מאובטחת וחכמה, עם ניהול ממקום מרכזי לכל רכיבי התקשורת, התראות לכל אקסס פוינט, לקמפוסים, לרשתות, בכיסוי מקצה לקצה".

לדברי בני מנחם, סמנכ"ל לקוחות בחברת CYBERcom ״ל-Fireblocks היו דרישות ברורות ואתגרים טכנולוגיים, שדרשו מענה הולם. עם התחלת הפרויקט נתקלנו באתגרים רבים, חלקם נבעו מהעובדה שהמדינה הייתה בסגר ונדרשנו לתכנן את הפתרון על סמך תכנון אדריכלי בלבד, ולעמוד בלוחות זמנים לא פשוטים, בגלל חוסר יציבות בשרשרת האספקה והלוגיסטיקה שהייתה ועודנה מאפיינת את הענף הטכנולוגי".

תום כהן, ‫מנהל ההפצות והערוצים העסקיים ב- Cisco ישראל הוסיף ואמר "Fireblocks הציבה דרישה לרשת תקשורת ארגונית, דינמית, מאובטחת, וסקלבילית. תכונה הרלוונטית לכל ארגון, במיוחד בכלכלה של היום, שכן התקשורת היא חלק מליבת הארגון, וצריכה לצעוד עם החברה, לתמוך ברציפות העסקית, באתגרים ובדינמיות של החברה.
Fireblocks היא דוגמה מעולה לחברה שהגיע אלינו עם אתגר מיידי של הקמה ומעבר למשרדים חדשים, ובו בזמן היה חשוב לה לראות מספר צעדים קדימה. כלומר לא רק מענה על הצורך הנוכחי אלא כ- Enabler לאתגרים העתידיים של החברה, כמו למשל מעברים, תוספות של משרדים, פתיחת סניפים במקומות מרוחקים, אינטגרציות API למערכות ארגוניות אחרות ועוד".

הפתרון: שילוב הכרחי של אבטחת מידע ורשת

"המומחיות שלנו ב- CYBERcom היא אינטגרציה של מערכות אבטחת מידע ומערכות פיזיות, לכן המלצנו על Cisco Meraki, פתרון פלטפורמה המספק מענה תקשורתי מאובטח מקצה לקצה: פריסה מהירה, התקנה פשוטה, ניהול מרכזי בענן, תשתית מתקדמת, אבטחת מידע, קלות תפעולית, יכולת גדילה וממשק לאפליקציות אחרות.
ברמת אבטחת המידע, כל ההתראות מגיעות למרכז SOC – מערכת ניטור ובקרה חקירה של אירועים. הפלטפורמה יודעת להתריע בצורה ממוקדת ומוגדרת, באופן מאוזן, מבלי ״לשתק״ או להעמיס בהתראות וחסימות של העבודה עצמה״.

ליאון פינקלשטיין, מנהל מוצר Cisco Meraki, במחלקת ניתוב ובקרת תשתיות של Cisco מסביר מדוע מעל 630 אלף לקוחות ברחבי העולם בוחרים בפלטפורמה. ״מדובר בפתרון הוליסטי מבוסס ענן, הכולל חמש מערכות חכמות משולבות ומנוהלות בממשק ניהול מרכזי: מפתרון אבטחת מידע פיזי, הכולל למשל את מערכת אבטחת הדלתות ועד יכולות  AI הכוללים למשל הצלבה בין אדם לתמונה."

מבחינת רמת השירות מדובר במערכת שיודעת לפנות ללקוח בצורה פרואקטיבית, מעבר להגדרות שהוקצו לה כמערכת בענן ולהדריך את הלקוח כיצד לתפעל אותה ולהתמודד עם תקלות. ה- Vision של Cisco Meraki הוא אוטונומיה מלאה של הפעילות בארגון. Cisco Meraki היא פלטפורמה שמאפשרת סביבת עבודה היברידית, שעובדת עם כל אחת מספקיות הענן הגדולות הקיימות ולכן אין ממש צורך להתחבר ב- VPN…"

"כל התכונות הללו מתורגמות לשורה תחתונה בחיסכון של כ-90% מעלויות התפעול והניהול" אומר כהן. "הדבר מקבל משנה תוקף כאשר חברה מגדילה את הפעילות לאתרים חדשים או צריכה פתרון דינמי. אנחנו מציעים ללקוחות שלנו לא רק פתרון מלא לצורך של היום אלא גם מענה אדפטיבי לכל אתגר שיציבו בפניהם ברמה העסקית והארגונית".

 

מת"א לניו-יורק, בוסטון וסינגפור

מעבר ליתרונות הפלטפורמה, במסגרת הפרויקט עלה הצורך להטמעה של הפתרון באתרים מרוחקים באופן חסכוני ויעיל, מבלי לשלוח איש תשתיות בכיר או PS.
כדי לתת מענה CYBERcom הכינו פה בארץ Pre-defined Network Kits המוכנות לחיבור Plug & Play עבור המשרדים שבחו״ל. "למעשה ביצענו Roll Out ל- Cisco Meraki בלי להיות באתר, ללא התעסקות נוספת בתקשורת וללא הוצאות נוספות. ״ הסביר בני מנחם. "הצוותים המקצועיים שלנו מוצאים פתרונות מחוץ לקופסא. ובמקרה זה עזרנו ללקוח להתמודד עם אתגרי כוח האדם בפרויקט.״

״העלויות הכי גבוהות הן עבור האנשים המוכשרים״ מסכים כהן ״לכן אנחנו ב- Cisco עובדים רק עם אינטגרטורים מובילים. CYBERcom הוא שותף מוביל שיודע להעניק מעטפת שלמה ואנחנו ב Cisco רגועים ויודעים שהלקוח מקבל את הפתרון המתאים, ברמת השירות הגבוהה ביותר. החיבור בין CYBERcom לפלטפורמת Meraki יוצר ללקוחות שלנו ודאות בכל הפרמטרים של הפרויקט: בתהליך המכירה, האספקה, הביצוע והשירות.

״אנחנו חברת בוטיק, ו Partner של Cisco מיום הקמת החברה" אומר בני מנחם. CYBERcom עומדת היום מאחורי סטנדרט של מקצועיות, איכות, מיקוד ותוצאות. אנחנו מנצחים גם במדד ״היום שאחרי ההתקנה״ בלווי השוטף, הדרכה ופעילויות פרואקטיביות אחרות  ומוודאים שהלקוח מממש את היכולת של הפלטפורמה"

300 עובדים, 180 מבקרים, 0 תקלות.

יתרונות נוספים של הפלטפורמה מצויים בממשק שלה עם פתרונות נוספים של Cisco כמו Cisco Umbrella, המגנה על וקטור הגלישה.
לדברי מנחם "התפיסה של Cisco Meraki ייחודית. היא מרחיבה את ההסתכלות על נקודות הממשק עם החברה מעבר לעובדי החברה, ומספקת אבטחה והגנה על המידע הן לעובדים והן לאורחים מבחוץ".

קריקוב מסכם: ״‫300 איש נכנסו למשרדים בישראל עם אפס תקלות. מבחינת ניהול המרחב המשרדי וחווית המשתמש, מדובר בקפיצת מדרגה, עם ביצועים ללא פשרות במרחבי המשרד כולו, גם בחדרים הפנימיים, וגם בחדרים עם קירות בטון.

"לאחרונה ערכנו האקתון עם 180 מתכנתים ״שהשתלטו״ על המרחבים "ואתגרו" את הרשת – עם 0 תקלות, זמינות מלאה, ועמידה בכל המדדים. המידע שמספקת לנו Cisco Meraki יכול להיות זמין מכל מקום והשליטה בממשקים יכולה להגיע לרזולוציות מאוד ספציפיות,
מדובר בשליטה במערכות שמידי יום משתמשים בהם בהצלחה מעל 500 איש, בשלוש יבשות ועוד לא אמרנו את המילה האחרונה״.

לתיאום פגישה לפתרון MERAKI לארגון שלך:

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
Fill out this field
Fill out this field
28 - 4 = ?
Enter the equation result to proceed
תפריט
דילוג לתוכן